Začínali jste už stokrát a nikdy jste u pohybu nevydrželi? Vybrali jste si pohyb, který vás vyčerpává nebo nenaplňuje? Zkuste to jinak!
Možná NEMÁTE ENERGIE NA ROZDÁVÁNÍ. Pokud jste maminky s malými dětmi, jste pracovně zavaleni nebo řešíte náročnou rodinnou situaci, pozor na příliš silové aktivity. Proč?
Denně vidím, jak se někteří snaží dostat do formy co nejdříve a týrají se na lekcích, že to pomůže. Nepomůže, právě naopak. Budete mít síly ještě méně, tělo si bude ukládat zásoby a hlavně se takovému cvičení začnete všemožně vyhýbat.
Raději zkuste klidnější lekce na doplnění energie.
Možná jste naopak OSOBA S PŘEBYTKEM ENERGIE, baví vás ohnivé aktivity, váš život plyne tiše, určitě vás tedy potěší něco divočejšího jako tanec, rychlejší nebo silovější lekce.
Jestliže jste po lekci šťastní, jste šťastní i pár dní po ní, neplazíte se po čtyřech ve zmoženém těle, pak je to pohyb pro vás!
Při potřebě emočně se ,,vybít“, ale není na to dost fyzické síly, taková lekce pomůže jen na chvíli. Je to úlevné pro mysl, ale tělo pak pláče.
Lépe je pracovat v krizových obdobích s tělem i myslí dohromady, na to je úžasná jóga. Může být jemná i velice silová, záleží na výběru i lektorovi.
Možná jste ČLOVĚK SE ŠPATNOU FYZICKOU KONDICÍ. Třeba po nemoci, úrazu, vlivem špatného životního stylu a rozhodli jste se začít cvičit.
Takoví lidé často neodhadnou své fyzické možnosti a mají nereálné cíle s přílišnou silou a očekáváním. To je past. Tělo si při přetížení snaží udržet zásoby, nastupuje bolest, vyčerpání a zklamání. Chce to začít z jiného konce.
Vybrat si lekci, u které nebudete trpět, a to doslova.
Nečekat výkon, ale hledat radost. Dopřát tělu odpočinek, naději, a ne na něho ještě naložit. Tento model vidím často, skoro nikdy to nefunguje dlouhodobě. V tomto případě je nutné začít klidnější lekcí a zátěž přidávat postupně!
Nezapomeňte na několik zásad:
1. Dodržujte své osobní hranice, co si můžete dovolit právě teď a s čím ještě počkat.
2. Naslouchejte sami sobě na prvním místě, a to i před navigací lektora.
3. Uvědomte si vnitřní sílu, v jakém životním období se právě nacházíte a kolik energie můžete na lekci vydat, aby po ní nenastal její ničící pokles.
Podle mé zkušenosti je jediná možnost k pravidelnému pohybu přehodit výhybku, necvičit pro výkon, ale ZAČÍT CVIČIT PRO RADOST V SOBĚ.
Pokud při lekci cítíte štěstí, vnímáte, že odpočíváte od každodenních starostí, jak vaše tělo pookřeje, jak se rozzáří, že se usmíváte … tak to je ono.
Jak dokázat cvičit pravidelně?
Úspěšná cesta k pravidelnému cvičení je OPRAVDOVÁ VNITŘNÍ RADOST během lekce i po ní, pak se do cvičení nemusíte nutit ani si ho připomínat. Tělo se naučí při pohybu odpočívat a z nucení se stane relax. Možná si řeknete, že to je přece jasné, že radost přichází s cvičením sama, ale není tomu tak.
Cítit se při cvičení radostně není vždy běžné. Naopak. Jsme zvyklí se stále do něčeho nutit, přemlouvat a vlastně moc neřešit, jak se opravdu cítíme.
Z nějakého důvodu chceme cvičit a jestli nám to dělá opravdu radost, je možná i jedno. Toto je častý prvotní přístup. Bohužel nefunkční přístup.
A odpočívat u cvičení? Ano, o to přesně jde. Odpočinek při pohybu, odpočinek od myšlenek, odpočinek od života.
V okamžiku, kdy si vyberete aktivitu, která vám prospívá, nebudete se do ní muset nutit. Změntě přístup k pohybu a změníte sebe.
Jestli chcete začít cvičit, ale nevíte jak na to a co si vybrat, zde získáte vhodnou kombinaci cvičení. Vyzkoušejte si jen za 14 Kč členství v BALANC KLUBU, kde na 14 dní na zkoušku získáte přístup. Najdete zde cvičební videa na téma základní pozice, cvičení a jóga, posilování, meditace a relax, kardio a ženství.
To vše najdete zde: BALANC KLUB S ROČNÍM PŘÍSTUPEM zde >>>.
A začněte s pohybem, který vám pomůže začít vnímat vaše tělo jinak a s radostí.
Vaše Lenka BALANC