JAK NA KLID A PŘÍJEMNÝ POCIT V TĚLE?

Jak zůstat v klidu?

Kdyby mi někdo před pár lety řekl větu: „To, jak se teď cítíš, záleží především na tobě…“, asi bych mu kopla do úsměvu! Dnes ji moc ráda používám. Klid je moje oblíbené téma. Provází mě nejen v běžném životě, ale také při tanečních a pohybových lekcích. 

Jakto, že to záleží na mně?

Vždyť mě právě naštval partner, děti, kamarádka, zprávy, kočka, máma, táta, šéf… Je to nekončící příběh. Stále nám budou v životě chodit situace, které nás vytáčí a kazí momentální pocit v těle, dokud se to nenaučíme proměnit. Hodně mě vyhovovalo svádět vinu na někoho jiného. Vždyť je to vlastně zábava na někoho zuřit, zlobit se a vědět, že ON za to může. 

A navíc jsem přece v právu! 

Ale jde to i jinak. Ovšem, je to výzva! To nepopírám. Tak se na to pojďme podívat více do hloubky… Pocit v těle se dá proměnit velice rychle a záleží především na nás, jak se cítíme. Na nikom ani ničem jiném. Můžeme si vybrat, jaký pocit v těle budeme podporovat. 

Vždy máme možnost volby. 

Samozřejmě v náročných životních situacích je to vyšší level, ale i tam to lze. Umět si vybrat, jak se chceme cítit, nám může hodně usnadnit život. 

Ženy se mě často ptají: „Musí ten pocit v těle být vždy veselý?” A já odpovídám: „Ne, nemusí.” Nechceme potlačovat emoce, chceme mít jen možnost volby. 

Je dobré naučit se nepříjemné pocity nepotlačovat, ale nezůstávat v nich déle, než je třeba. Nezůstáváme v nepříjemném pocitu v těle mnoho dní, týdnů z něčeho, co už je dávno minulostí. Důležité je ROZHODNUTÍ. 

„Rozhodla jsem se, že dnes budu se sebou spokojená a učiním si z toho zvyk. Každé ráno si budu připomínat, že si mohu vybrat, jaký ze sebe mám pocit.” Louise L. Hay. 

Jakmile si toto uvědomíme, promění se vše. Naše dny, naše tělo, náš pocit v něm, náš život. Jestliže se naučíme po rozladění vědomě přepnout do pocitu, ve kterém je nám líp, ideálně dobře, máme vyhráno. 

Chce to čas, který se mnohonásobně vyplatí. 

Ale jak to udělat v praxi? Jak se zkusit vědomě ,,přeladit“?

Vždy si znovu a znovu uvědom, že to jak se cítíš právě teď, můžeš proměnit. Je to na tobě!

Naučit se je přepnout do klidu za pár vteřin? Ano! TVÉ TĚLO JE DŮM PRO TVOJI DUŠI. Pojď o něj pečovat. Pocitově si ve svém domě rozsviť, ukliď, navoň, otevři okna a pořádně vyvětrej.