Můj příběh k radosti.

Moje jméno je Lenka Růžičková a BALANC je mým pracovním mottem už přes dvacet let. Jsem tanečnicí, trenérkou a průvodkyní mnoha pohybových forem od dětí, přes těhotné, ženy po porodu, muže i seniory. Cítím obrovské naplnění a vděčnost z výsledků mých lekcí, spokojených klientů a viditelných změn v přístupu k nim samotným. Vnímám, jak září a jsem nadšená, že cvičí rádi.

Denně mi projde hlavou, jak veliký smysl má zabývat se VLASTNÍM PŘÍSTUPEM. Pokud budeme mluvit o cvičení, pak aby CVIČENÍ NEBYLO NIČENÍ! Baví mě učit na lekcích BALANC V POHYBU, ale i BALANC V MYSLI.

K pocitu spokojenosti vedla dlouhá cesta. Nebyla ani trošku zbytečná, protože se dá v mnohém předat. Vytvořila jsem si CVIČEBNÍ SYSTÉM, který klienty baví, proto pak cvičí rádi.

Byla jsem pohybově nadané dítě. Veselá, rozverná holčička, která se ráda předváděla. I přes to, že bylo velice pravděpodobné, že budu vysoká a mé tělesné dispozice nebyly ,,ideální”, vystudovala  jsem osmiletou Taneční konzervatoř v Brně, kde je hlavním oborem klasický balet. V té době byla výška u baletky veliký handicap. Hlavním cílem konzervatoře je výkon, ne radost.

Když přišla nabídka učit tanec, čemuž jsem se nejprve a opakovaně bránila, naštěstí jsem jí přijala. Časem jsem založila taneční skupinu BALANC ve Velkých Bílovicích. Tam jsem si splnila všechny své taneční sny i přání.

Práce trenérky mě naučila, a stále učí, trpělivosti, změně přístupu a tomu nepopsatelnému pocitu, když  JSTE V TĚLE SAMI SEBOU. Zjistila jsem krůček po krůčku, že i špatné pocity umím přepsat a že vše jde vnímat i jinak. Ale – musí člověk chtít. Velmi brzy jsem se stala lektorem mnoha forem cvičení a během praxe zjistila, jak dobře se lidem daří, když se naučí zaposlouchat sami do sebe a dají tělu šanci, klid a čas.

Dnes učím klienty, že nemusí být super jogíni, profi tanečníci či dokonalí cvičenci, ale jak moc důležité je změnit PŘÍSTUP K SOBĚ SAMÝM. Jak léčivé a pomocné je ROZSVÍTIT si ve svém těle, ZABYDLET se v něm a hlavně mu DÁT ŠANCI, to vše s láskou a úctou sám k sobě.

Také téma ŽENSTVÍ mi připlulo do lekcí a nesmírně mě baví ženy inspirovat, opečovávat a probouzet k novému úhlu pohledu.

Mnoho lidí nedokáže zařadit pohyb do života hlavně proto, že je nikdo nenaučil nebrát to jako nutné zlo, ale jako RADOST do hloubky sebe samých. Také proto, že si myslí, že je potřeba hýbat se jen podle složitých pravidel a v dokonalých podmínkách, zapomínají na to, že méně je více…

Stačí málo a vše se začně ROZPOHYBOVÁVAT! Tělo, mysl, dny i život.

V tomto cítím svou velikou sílu, to je mé poslání, ukazovat lidem lásku k pohybu a následně k nim samotným. I těm, kteří už mnohokrát začínali nebo pohyb vlastně nenávidí, stačí ZMĚNIT PŘÍSTUP.

Nečekejte …, pojďte to zkusit TEĎ!

Jestli chcete začít cvičit, ale nevíte jak na to a co si vybrat, stáhněte si online program, ROZPOHYBUJ SVŮJ DEN a začněte s pohybem, který vám pomůže začít vnímat vaše tělo jinak a s radostí.

Vaše Lenka BALANC